Art for Amnesty podporuje boj za svobodu a lidská práva již od roku 2014.
Pomáhá díky umění a propojení s významnými současnými umělci. 


Amnesty International je globálním hnutím lidí, kteří bojují proti bezpráví, nesvobodě a porušování lidských práv. Zastáváme se obětí bezpráví, usilujeme o jejich svobodu a snažíme se o systémové změny na úrovni států i mezinárodního společenství. Všude, kde je to potřeba. Amnesty je organizace nezávislá na vládách, politických stranách, ekonomických subjektech, náboženstvích či ideologiích všeho druhu.

Art for Amnesty je jedním ze způsobů, jak můžete pomoci i vy. Skrze umění.

Tento jedinečný projekt podpořily už desítky umělců, kteří věnovali svá díla. A stovky lidí, kteří chtějí přispět svojí trochou na boj proti bezpráví. A k tomu si pořídit krásné a originální obrazy. 

V České republice spolupracujeme s řadou předních umělců a umělkyň. Tomáš Císařovský, Pasta Oner, Maxim, Lix One, Jaromír 99, Čestmír Suška, Petr Sís, Krištof Kintera, Alžběta Jungrová nebo Marie Šeborová. Nejen tito umělci se rozhodli propůjčit své jméno a talent Amnesty International. 

Pomáhat lidským právům začal skrze umění například i sám Pablo Picasso. Pablo Picasso vášnivý zastánce lidských práv, vytvořil speciálně pro Amnesty International dílo s názvem Holubička a vězeň. V jeho šlépějích teď pokračují i současní umělci po celém světě. 

Jsme vděční, že s námi bojujete za politické vězně a lidská práva po celém světě. Bez dárců, jako jste vy, by naše práce nebyla možná.

Děkujeme!

Petr Písařík

Petr Písařík je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze ateliéru stanislava Kolíbala, Milana Knížáka a Aleše Veselého. Je jedním ze zakladatelů umělecké skupiny Pondělí. Sídlo jeho působnosti se nachází v ateliéru Nákladového nádraží Žižkov.


Celosvětově respektovaný autor pracuje s postmoderní ideou proměnlivosti. Skrze ní prezentuje svá eklektická díla ojedinělými technikami s využitím zdánlivě neslučitelných materiálů a forem. Kombinuje netradiční malbu, reliéf, broušení, objekt, sochu a fotografii s přesahem do jedinečných monumentálních instalací a prostorových změn. Blízká budoucnost jeho tvorby je spjatá s experimentálním užitím skla.