Luka Brase – Bird Flying High

Technika: Mix Media, Perokresba

Rozměr (bez rámu): 40x 30 cm. Dílo je zarámováno.

CENA: 25 000 Kč

Luka Brase

Umělec ze srdce Evropy, narozený v roce 1983 v Československu. Studoval výtvarné umění na Vysoké škole výtvarných umění na Slovensku. Uskutečnil 35 samostatných výstav v Norsku, Belgii, Nizozemsku, Rakousku, Německu, Irsku, Slovensku, Velké Británii, Maďarsku, Íránu a Švýcarsku, České republice, USA – New York, Washington DC, Philadelphia, Los Angeles, Čína – Šanghaj a Peking.  20 skupinových účastí v Nizozemsku, Rakousku, České republice, na Tchaj-wanu, Slovensku, v Irsku a Francii, mezi nimi významné výstavy v Künstlerhaus Wien, Affordable art fair Amsterdam, Accessible art fair Bratislava, Cite Internationale Des Arts v Paříži a Chiang Kai-shek Memorial Hall v Tchaj-peji na Tchaj-wanu. Jeho díla jsou součástí stálé sbírky Muzea umění – SUPEC v Šanghaji v Číně a součástí soukromých sbírek v mnoha zemích světa. Je zakladatelem projektu Art on the way a je zastoupen DE Galerie v Den Haagu v Nizozemsku a galerií Artgogo v Šanghaji v Číně. Luka Brase pracuje a žije po celé Evropě. 

Petr Písařík

Petr Písařík je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze ateliéru stanislava Kolíbala, Milana Knížáka a Aleše Veselého. Je jedním ze zakladatelů umělecké skupiny Pondělí. Sídlo jeho působnosti se nachází v ateliéru Nákladového nádraží Žižkov.


Celosvětově respektovaný autor pracuje s postmoderní ideou proměnlivosti. Skrze ní prezentuje svá eklektická díla ojedinělými technikami s využitím zdánlivě neslučitelných materiálů a forem. Kombinuje netradiční malbu, reliéf, broušení, objekt, sochu a fotografii s přesahem do jedinečných monumentálních instalací a prostorových změn. Blízká budoucnost jeho tvorby je spjatá s experimentálním užitím skla.