Yvonne Váchová

Kompozice - Tvary noci

Technika: akryl na plátně

Rozměr: 100 x 100 cm

CENA: 30 000 Kč

Yvonne Váchová

Narodila se v České republice s česko-africkými kořeny (Senegal). V letech 1983–1987 studovala SOŠV (Střední odborná škola výtvarná) Václava Hollara, v letech 1987–1993 UMPRUM (Vysoká škola uměleckoprůmyslová) v Ateliéru knižní ilustrace a grafiky – prof. J. Šalamouna a Ateliéru grafický design a plakát – prof. Z. Zieglera. Diplomovala s titulem Magister of Art.

V její tvorbě je patrný vliv obou kultur (hudba, jazz, divoká příroda, mystika, vzory,…). Na své cestě sebevyjádření uměleckou formou získala zkušenosti s designem, grafikou, ilustrací a prací pro časopisy. Maluje jasnými barvami a osobitým tvaroslovím. To nejlépe vystihuje stav její mysli v daném okamžiku. Tento styl se dá nazvat abstraktním expresionismem s prvky symbolismu. Každý její obraz má svůj příběh, působící v každém člověku jinou představu – otevírá ojedinělý, svobodný svět fantazie. Často pracuje spontánně, nechá bezprostředně vyjádřit podvědomí (tzv. automatismus).

Poslední práce jsou malované na plátno, dřevo, olejovými, akrylovými barvami či jejich kombinací. Vytváří koláže. V současné době žije a pracuje v Praze.